
Het was een avond waarbij PSV alles onder controle had. Van de eerste tot de laatste minuut dicteerde de ploeg het tempo, gesteund door een kolkend Philips Stadion dat genoot van doelpunten, bravoure en een elftal dat speelde met overtuiging. Heerenveen was massaal naar Eindhoven afgereisd, maar werd meegesleurd in een rood-witte avond die uitmondde in een overtuigende bekerzege en een plek in de halve finale. PSV overklaste, amuseerde en hield de droom van de dubbel springlevend.
Voorzichtig aftasten, daarna slaat PSV toe
Na een indrukwekkende lichtshow en de huldiging van onze aanvoerder voor zijn honderdste wedstrijd komt de kwartfinale rustig op gang. Beide ploegen tasten af, grote kansen blijven aanvankelijk uit. PSV heeft balbezit, maar doopt eerst voorzichtig een teen in het water. Het eerste gevaar komt van Ivan Perisic, wiens schot wordt geblokt en naast gaat.
In de 23e minuut valt de wedstrijd open. Mauro Jr. geeft laag voor, Guus Til probeert het met een sierlijke poging achter het standbeen. De keeper redt, maar Esmir Bajraktarevic staat scherp in de rebound en schuift binnen: 1-0. Het stadion ontploft en PSV krijgt grip op de wedstrijd.
Bajraktarevic scoort brace en PSV loopt weg
PSV blijft drukken en krijgt kansen. Saibari staat oog in oog met de keeper, maar schiet over en ziet zijn claim op een overtreding genegeerd worden. Heerenveen laat zich eenmaal gevaarlijk zien met een schot over, maar echt grip krijgen de Friezen niet.
In de 33e minuut is het opnieuw raak. Saibari houdt knap balbezit en legt terug op Bajraktarevic, die vanaf net buiten de zestien de bal strak in de linkerhoek plaatst: 2-0. Zijn tweede van de avond. PSV gaat met een comfortabele voorsprong rusten.
Na rust geen genade, PSV maakt er een show van
PSV komt vastberaden uit de kleedkamer. Een goal van Wanner wordt afgekeurd wegens buitenspel, maar het is een voorbode. Til kopt op de keeper en Bajraktarevic blijft dreigend. In de 55e minuut valt de 3-0 alsnog. Ivan Perisic kopt raak uit een perfect genomen corner van Paul Wanner.
Het publiek gaat er volledig achter staan en PSV blijft gas geven. Twee minuten later schiet Dest op doel, Klaverboer redt, maar Wanner staat klaar voor de rebound: 4-0. Het Philips Stadion verandert in een feest. Perisic zoekt de interactie met het publiek, corners worden gevierd alsof het doelpunten zijn en de PSV-spelers genieten zichtbaar.
Gemiste hattrick, maar applaus tot het einde
PSV blijft domineren. Salah-Eddine is na zijn invalbeurt direct gevaarlijk en in de 67e minuut krijgt PSV een penalty na een duw op Schouten. Bajraktarevic mag aanleggen voor zijn eerste hattrick, maar schiet zwak in en ziet de keeper redden. Ook de rebound van Flamingo levert niets op.
Heerenveen doet via Luca Dyen nog iets terug uit een rommelige situatie, maar de wedstrijd is al lang gespeeld. De sfeer blijft uitstekend, Guus Til en Ivan Perisic krijgen een verdiende ovatie en ook de slotfase brengt iets moois met zich mee, wanneer Myron Boadu zijn rentree maakt na een zware blessure. PSV wint met 4-1 en plaatst zich overtuigend voor de halve finale van de KNVB Beker.
Bosz: “Heel blij, dominant PSV gezien”
Gevraagd hoe blij hij wordt van het bereiken van de halve finale, vertelt Peter Bosz dat hij “heel blij” is, al begon PSV volgens hem niet goed aan de wedstrijd. Daarna pakte zijn ploeg het op en zag hij een dominant PSV. Wanneer de twee goals van Esmir Bajraktarevic ter sprake komen, benadrukt Bosz dat hij als trainer vooral kijkt naar het geheel en naar de voetbalmachine die PSV is, waarin Esmir goed meedraait en zichtbaar de stap maakt van jeugdspeler naar volwassene.
Op de vraag naar de rol van Mauro Jr. grapt hij dat hij eigenlijk twee Mauro’s zou willen hebben, “één voor het middenveld en één als linksback,” en hij geeft aan blij te zijn met de concurrentie en het feit dat hij meer dan elf basisspelers heeft. Over de gemiste penalty zegt Bosz zich daar niet mee te bemoeien, zeker omdat Bajraktarevic er al twee had gemaakt en ze op de training binnenschiet. Tot slot wordt aan Bosz gevraagd wat voor jongen Bajraktarevic is, waarop hij antwoordt: “Een fijne om mee te werken, iemand die hard werkt, wil luisteren en beter wil worden.” Het enige echte smetje van de avond blijft voor Bosz de tegengoal.
Bajraktarevic: “Focus op het team”
Esmir Bajraktarevic krijgt de vraag waar zijn focus momenteel ligt en antwoordt in het Engels: “Main focus is helping the team. Age and minutes as well and I’m in a good environment,” waarmee hij aangeeft dat het teambelang voorop staat en hij zich bij PSV in een goede omgeving voelt om te groeien.
Op de vraag of hij genoeg kansen krijgt om zich te ontwikkelen, zegt hij dat hij vooral gefocust is op het maken van meer minuten. Hij vertelt dat hij veel leert van zijn ploeggenoten en dagelijks spreekt met Ivan Perisic, met wie hij dezelfde taal deelt, wat voor een thuisgevoel zorgt en het extra fijn maakt om samen te werken met een ervaren, energieke speler. “Ivan is a funny guy”, voegt Esmir er lachend aan toe.
Tot slot wordt hij gevraagd naar de gemiste penalty: hij vroeg Schouten om de strafschop om zijn hattrick te maken, was even teleurgesteld na het missen, maar kijkt alweer vooruit naar de volgende kans. Met de woorden ‘On to the next one’ sluit hij de avond af.
Scheidsrechter
Toeschouwers
Scoreverloop
Laatst bijgewerkt : 5 feb 2026 - 1:35