Supportersvereniging PSV
Een echte fan is lid!
FacebookYouTubeXInstagram
Home > Nieuws > PSV legt een fijne wedstrijd op de mat

PSV legt een fijne wedstrijd op de mat

Groningen start goed maar incasseert flinke nederlaag

23 aug 2026 - Door: Martin

Binnen tien minuten stond PSV thuis tegen een sterk spelend FC Groningen op achterstand. Heel even dreigde het een zware middag te worden, maar de Eindhovenaren herpakten zich snel. Het resultaat: een klinkende 5-1 overwinning en bij vlagen heerlijk spel.

Anderhalve week voor het sluiten van de transfermarkt heeft PSV tot opluchting van veel supporters de nodige versterking voor de defensie binnen. Lutsharel Geertruida en Filip Kostic beginnen weliswaar op de bank, maar beide verdedigers zijn speelgerechtigd en wedstrijdfit.

Nu Veerman vertrokken is en Schouten nog altijd lange tijd afwezig zal zijn, moeten andere spelers opstaan, vindt coach Peter Bosz. Sano bijvoorbeeld, die vandaag een basisplaats heeft en in de vorige wedstrijd, tegen Excelsior, verdienstelijk inviel. Ook de weer fitte Fernandez staat in de basis. De defensie wordt gevormd door Dest, Obispo, Flamingo en Mauro Junior. Guus Til is de derde middenvelder – Wanner en Mijnans beginnen op de bank – en in de voorhoede staan Van Bommel, Pepi en Perisic. Bij de tegenstander staat Tycho Land, gehuurd van PSV, in de basis.

Bijna raak
De bal rolt amper of het is al bijna raak voor de bezoekers. Een vlotte aanval leidt tot een corner, die niets oplevert. Even later sticht PSV aan de overkant voor het eerst gevaar. Van Bommel probeert het met een halve omhaal op een fraaie voorzet van Perisic, maar hij mist de bal.

PSV speelt in een hoog tempo en zoekt al combinerend naar openingen, maar Groningen is een solide elftal dat heel georganiseerd speelt en weinig ruimte weggeeft. Dat blijkt even later, als een snelle aanval kundig wordt afgerond door Willumsson: 0-1. Weer geen clean sheet voor PSV, maar zorgwekkender is: al binnen tien minuten incasseert PSV een tegengoal. Wordt dit een lastige middag tegen een ploeg die steeds meer vertrouwen krijgt? 

Uitschuifbaar been
Nee, dat wordt het niet. Drie minuten later is de stand alweer gelijk, een doelpunt dat voor een groot deel op het conto van Ruben van Bommel mag worden geschreven. Hij dartelt langs twee Groningen-spelers en geeft hard voor. Groningen-verdediger Blokzijl kan de bal niet meer ontwijken: 1-1. Bijna is het alweer 1-2, ware het niet dat PSV-keeper Kovár over een uitschuifbaar rechterbeen blijkt te beschikken.

Bal op de stip
Heel solide oogt het allemaal nog niet. Sterker: steeds als de Noorderlingen opstomen richting Kovar is het billenknijpen. Gelukkig heeft Van Bommel het vandaag op zijn heupen. Hij lijkt de bal op zijn gemak aan te gaan nemen, maar versnelt plots, laat zijn tegenstander zijn hakken zien en legt af op Perisic, die geen moment aarzelt: 2-1. Kort voor rust roept de var scheidsrechter Lindhout naar het scherm; een overtreding van Csinger op Til wordt bestraft met geel en een penalty. Daar weet Pepi wel raad mee: 3-1. Wie had dat gedacht na die snelle achterstand?

In de tweede helft pikt PSV de draad al snel weer op. Een fijn steekpassje van Mauro is aan Perisic wel besteed. De Kroaat tekent zijn tweede treffer van de middag aan: 4-1. Drie minuten later stomen Van Bommel en Dest op richting Groningen-keeper Vaessen. Ze spelen de overtalsituatie geduldig uit, waarbij Dest het laatste woord heeft: 5-1.

Zonnige middag
Drie spelers springen er vandaag uit. Allereerst Van Bommel. Die lijkt geen enkele last meer te hebben van de blessure die hem bijna een jaar aan de kant hield. Hij tekent vandaag voor twee assists en wordt uitgeroepen tot man van de wedstrijd. Ook Fernandez en Sano verdienen een dik compliment. Ze zijn bedrijvig, technisch vaardig en gevaarlijk. Mede dankzij hen werd het een vermakelijke wedstrijd.

In de tweede helft voert Bosz nog de nodige wissels door. Van Bommel, Fernandez, Mauro en Obispo maken plaats voor Bouhamdi, Wanner, Kostic en Geertruida. Met name van de laatste wordt het nodige verwacht. De PSV-supporters sluiten hem meteen in hun hart en zingen hem hartelijk toe. Het was in alle opzichten een heerlijk zonnige zondagmiddag.

 

Onzelfzuchtige Van Bommel
Van Bommel kreeg vandaag de ruimte omdat de bal steeds snel zijn kant op kwam, vertelt hij tijdens de persconferentie. “Dan ligt er ruimte en daar maak ik graag gebruik van. Groningen wilde voetballen, terwijl Fortuna zich vooral terugtrok op eigen helft.”

Dat hij zelf niet scoorde, lag aan de keuzes die hij maakte in het veld. “Meestal koos ik voor een andere optie, omdat een medespeler er volgens mij beter voor stond, zoals bij de 5-1 van Dest. Misschien had ik die zelf kunnen maken.” Hij is naar eigen zeggen fit, maar negentig minuten volhouden is nog moeilijk. “Dat heeft tijd nodig.”

Puzzel nog niet gelegd
PSV-coach Peter Bosz vond dat Van Bommel een topprestatie had neergezet, maar wil de andere spelers niet tekortdoen. Het was een teamprestatie die hij zelf een acht gaf. “Het stond over het hele veld een tegen een en dan weet je dat er spektakel komt. Zelfs met de rust – het stond toen 3-1 – zei ik dat de wedstrijd nog niet gespeeld was. Daarvoor speelde Groningen te goed. Maar vandaag hoefde ik niemand ‘aan te duwen’. De ploeg legde veel energie in de wedstrijd.”

Ondanks de goede wedstrijd weet Bosz nog niet hoe zijn team er over een paar weken uit zal zien. “De puzzel is nog niet gelegd. We gaan kijken wat het beste bij elkaar past en wat de beste mix van spelers is.”

Laatst bijgewerkt : 23 aug 2026 - 22:49

Volgend artikel >