Supportersvereniging PSV
Een echte fan is lid!
FacebookYouTubeXInstagram
Home > Nieuws > De wedstrijd van Myron Boadu

De wedstrijd van Myron Boadu

Achtervangspits is terug en scoort bij basisdebuut

21 feb 2026 - Door: Remco Faasen
PSV

Myron Boadu is sinds 30 augustus 2025 speler van PSV maar pas op 21 februari 2026 was er zijn eerste basisplaats. Terug van een blessure moet de oud-speler van AZ, AS Monaco, FC Twente en VfL Bochum laten zien dat PSV de optie in zijn contract deze zomer moet gaan lichten. Op basis van de wedstrijd tegen SC Heerenveen zijn de eerste stappen op die weg gezet. Boadu deed wat een spits moet doen: scoren.

Fraai was het niet wat PSV in de eerste helft tegen  de Friezen liet zien, al begon het nog heel aardig. Boadu laat na een paar minuten zijn waarde al zien als hij de bal net voorbij de middenlijn goed afschermt en ‘m vervolgens meegeeft op Ismael Saibari. Heerenveen-doelman Bernt Klaverboer ziet de bal voor hem vervolgens van de ene PSV’er na de andere gaan maar geen weet het hem moeilijk te maken. De eenmalig international laat zich even later zelf gelden als hij een voorzet van Ivan Perišić met zijn hoofd schampt en aan de verkeerde kant van de paal over de achterlijn ziet gaan.

Flipperen

Daarna gaat PSV een moeizamere wedstrijd spelen en heeft de centrale aanvaller van de thuisploeg de pech dat zijn ploeggenoten weliswaar ijverig zijn maar de bal nauwelijks in zijn buurt krijgen. En als het gevaarlijk dreigt te worden, grijpen Maas Willemsen en Sam Kersten in. Totdat er na een half uur spelen een spelletje levend flipperen wordt uitgevoerd en verschillende PSV’ers de mogelijkheid hebben op doel te schieten met Boadu als laatste. Alleen belandt zijn inzet op de paal.

Spitsengoal

Na rust is Boadu er als de kippen bij om een typische spitsengoal te maken. Eerst is het wachten, wachten en wachten als Saibari diep wordt gestuurd en Dennis Man vindt. Die geeft de bal op een presenteerblaadje aan Boadu die simpel binnen kan tikken, alleen is het de kunst om daar te staan waar het nodig is. Eindelijk scoort er weer een echte aanvaller voor PSV. Even later is Boadu alert als Heerenveen slecht uitverdedigt en de bal doorschiet. Helaas duurt het een fractie te lang voordat de bal speelklaar ligt en weten de gasten er nog een hoekschop van te maken. Die wordt nog bijna binnengewerkt door Saibari.

Vallend

Een kwartier voor tijd staat Ricardo Pepi al te wachten langs de zijlijn als Boadu een laatste kans krijgt. Een lage voorzet komt echter iets te ver achter ‘m, waardoor hij al vallend volledig mist. Het is de laatste actie van de aanvaller die een goede wedstrijd speelde: hij was actief en aanspeelbaar en maakte de goal toen hij absoluut gemaakt moest worden. Maar eenmaal weer op de bank zal Boadu met gemengde gevoelens hebben toegekeken hoe niet hij maar Ricaardo Pepi vervolgens Man van de wedstrijd werd.

Karakteristieken

PSV
  • Kovár
  • Dest
  • Schouten
  • Gasiorowski (Obispo/46)
  • Mauro Júnior
  • Man (Bajraktarevic/86)
  • Wanner
  • Saibari
  • Veerman (Salah-Eddine/75)
  • Perisic (Driouech/90 1)
  • Boadu (Pepi/75)
sc Heerenveen
  • Klaverboer
  • Braude
  • Kersten
  • Willemsen
  • Petrov (Zagaritis/86)
  • Trenskow
  • v.Overeem
  • Meerveld (Courtens/70)
  • Linday
  • Oyen (Rivera/63)
  • Nordas (Vente/63)
 
Gele kaart(en)
  • Man
  • Salah-Eddine
Gele kaart(en)
  • Meerveld
 

Scheidsrechter

  • Rob Dieperink

Toeschouwers

  • 34.600

Scoreverloop

  • 0-1 Nordas (21)
  • 1-1 Perisic (45)
  • 2-1 Boadu (48)
  • 3-1 Pepi (87)

Laatst bijgewerkt : 21 feb 2026 - 21:59

Volgend artikel >