Supportersvereniging PSV
Een echte fan is lid!
FacebookYouTubeXInstagram
Home > Nieuws > PSV heeft de nodige moeite met dapper Sparta

PSV heeft de nodige moeite met dapper Sparta

Eindhovenaren moeten in kletsnat Philips Stadion alle zeilen bijzetten

13 sep 2026 - Door: WJS

PSV heeft een moeizame, maar verdiende overwinning behaald op een stug Sparta. De Rotterdammers waren een groot deel van de wedstrijd gelijkwaardig aan de nieuwe lijstaanvoerder en kregen ook enkele goede mogelijkheden op een beter resultaat. PSV moest diepgaan om uiteindelijk met 4-1 te winnen. Sven Mijnals (3x) en uitblinker Kodai Sano waren de doelpuntenmakers.

Door Willem-Jan Schampers

De Eindhovenaren beginnen met een compleet andere voorhoede dan in de laatste wedstrijden. Ivan Peresic, Ruben van Bommel en Ricardo Pepi staan niet in de basis. Voorin spelen Guus Til, Esmir Bajraktarevic en Amir Bouhamdi. Sven Mijnans de derde nieuweling in de basiself van trainer Peter Bosz. Nadat afscheid is genomen van Joël Drommel, start PSV sterk. Til is in de 3e minuut dicht bij de eerste treffer, maar hij komt bij de tweede paal een teenlengte te kort op een voorzet van Bouhamdi.

Hierna valt de thuisclub toch wat terug. Sparta wordt weliswaar achteruitgedrukt – en komt er slechts sporadisch uit – maar lijkt niet echt onder de indruk van het aanvalsspel van de tegenstander. Het is te voorspelbaar en zonder verrassingselement. Bovendien wordt er te veel balverlies geleden. In de 15e  minuut komt Sparta ook nog eens op 0-1. Een dieptepass bereikt spits Milan Zonneveld die alleen op Matej Kovar kan afgaan. De PSV-doelman lijkt de bal te kunnen onderscheppen, maar mist deze finaal. Het is voor Zonneveld vervolgens een koud kunstje om zijn ploeg op voorsprong te schieten.

Ongehinderd

En dan is het in de 23e zomaar 1-1. PSV combineert op rechts Bajraktarevic vrij, die een strakke voorzet geeft op Mijnhals die ongehinderd kan inkoppen. PSV lijkt weer wakker en Sparta-keeper Michael Brouwer moet gestrekt op een prima schot van Bouhamdi. PSV krijgt een hoekschop en de supporters schreeuwen om een strafschop, als Armando Obispo opzichtig onderuit wordt getrokken door Nick Verschuren. Scheidsrechter Danny Makkelie wuift het echter weg. Ook de VAR komt niet op de lijn…

Terwijl de regen met bakken uit de hemel komt, gaat de Eindhovense storm weer wat liggen en zoekt Sparta brutaal de aanval. Met namen Til zoekt enkele malen (bewust?) de confrontatie met verdedigers van Sparta én scheidsrechter Makkalie, als hij vindt dat hij een vrije trap verdient. Vooralsnog wil de leidsman echter niet meegaan in de klaagzang van Til. In de 39e kan de PSV-aanvaller toch juichen, als Kodai Sano van afstand uithaalt en – met hulp van het drijfnatte gras – doelman Brouwer verrast: 2-1.

Bij de les

In het restant van de eerste helft zijn er nog enkele fraaie acties van Bouhamdi, Sano en Wanner, maar tot kansen leidt dit niet meer. Dan maar na de rust. PSV is nog ongewijzigd, terwijl ook Sparta nog geen wissels heeft doorgevoerd. Onder de noemer ‘er nog even inkomen’, geeft Obispo zomaar een hoekschop weg. Zonder verdere gevolgen overigens. Wel bij de les blijven, is het devies. Bouhamdi is dit zeker, want in de 48e minuut is de jongeling dicht bij de 3-1. De bal zeilt rakelings langs de kruising.

Aan de andere kant moet Kovar vol aan de bak op een doelpoging van Zonneveld. De Sparta-spits stuurt Sano het bos in en haalt vanaf de rand van het zestienmetergebied uit. De vingertoppen van Kovar voorkomen de 2-2. De Rotterdammers worden zowaar wat dreigender en PSV lijkt even op adem te moeten komen. De volgende kans is voor Mitchell van Bergen. Hij krult de bal net voorbij de tweede paal. PSV staat plotseling onder druk en dit voelt het publiek aan. Onder aanvoering van ‘Oost’ wordt de ploeg naar voren geschreeuwd.

Wissels

Dan grijpt Bosz in: Perisic, Pepi en Van Bommel komen erin. Bajraktarevic, Bouhamdi en Til. Perisic is meteen belangrijk, als hij een inzet van Bruno Martins Indi van de lijn kopt. Uit de hoekshop kopt Zonneveld de bal net voorlangs. Wat is PSV toch aan het klungelen? Sparta ruikt dat er meer inzit en kiest de aanval. De thuisclub krijgt hierdoor wat meer ruimte, maar hiervan wordt vooralsnog niet geprofiteerd. Het spel van PSV is sowieso slordig en wéér blijkt dat Pepi alleen rendeert, als hij ook aanvoer krijgt van zijn medespelers.

Ondertussen blijven de fans van ‘Oost’ zingen…En zij krijgen hun beloning. Wanner dwingt Brouwer tot een knappe redding, maar bij de tweede paal heeft Mijnans de bal voor het intikken. De middenvelder – hardwerkend, maar niet altijd gelukkig met zijn acties – scoort zijn tweede doelpunt van de avond en brengt de stand op 3-1. Niet veel later heeft hij ook de vierde Eindhovense treffer op zijn schoen, maar hij schuift een voorzet van Mauro Junior voorlangs. Noah Fernandez krijgt nog speeltijd, maar de wedstrijd is beslist. Zeker als Mijnans de bal in de slotfase schitterend in de bovenhoek krult. Zijn publiekswissel, vóór Ayoni Santos (ex-Sparta), is zeer verdiend!

Karakteristieken

PSV
  • Kovár
  • Dest
  • Geertruida
  • Obispo
  • Mauro Júnior
  • Wanner (Fernandez/77)
  • Til (Pepi/60)
  • Sano
  • Bajraktarevic (Perisic/60)
  • Mijnans (Santos/90)
  • Bouhamdi (v.Bommel/60)
Sparta Rotterdam
  • Brouwer
  • Martes
  • Young
  • Verschuren
  • Martins Indi (Ideho/82)
  • Kuipers
  • Terho (Babadi/64)
  • Baas (Quintero/64)
  • Hatenboer
  • v.Bergen (v.Cruijsen/77)
  • Zonneveld (Kostic/77)
 
Gele kaart(en)
  • Obisbo
Gele kaart(en)
  • Martins Indi
 

Scheidsrechter

  • Danny Makkelie

Scoreverloop

  • 0-1 Zonneveld (15)
  • 1-1 Mijnans (23)
  • 2-1 Sano (39)
  • 3-1 Mijnans (74)
  • 4-1 Mijnans (88)

Laatst bijgewerkt : 13 sep 2026 - 21:53