
PSV verloor in Leipzig met 1-0, maar Peter Bosz vond dat zijn ploeg meer had verdiend. De trainer zag PSV grote delen van de wedstrijd goed spelen. “Het is zuur dat je hier met 1-0 verliest na een corner en een bal die van richting wordt veranderd”, aldus de trainer tijdens de persconferentie.
“Het gevoel dat ik direct na de wedstrijd had, is dat hier meer in had gezeten”, blikte Bosz terug. “Ik vond ons grote delen van de wedstrijd de bovenliggende partij en goed spelen. De eerste dertig, vijfendertig minuten waren voor ons. Richting de rust hadden we het lastig. Dan ben je blij dat je met 0-0 de kleedkamer haalt.”
Aanknopingspunten
Ondanks de nederlaag zag Bosz genoeg aanknopingspunten. “Leipzig heeft grote kansen gehad, maar wij ook. Als ik naar het voetbal kijk, hadden wij meer rust in ons spel en konden we de bal langer in de ploeg houden. We stonden tegenover een team waar de meeste ploegen met grote cijfers verliezen. Desondanks hadden we op voorsprong moeten komen. Vanuit de penalty, maar ook uit open spel. Dat hebben we niet gedaan”, aldus Bosz.
Positief oordeel
De trainer vond de gemiste kans van Mijnans geen reden om diens optreden negatief te beoordelen. “Je kunt niet op basis van één actie zeggen dat Sven zo’n kans niet kan maken. Ik vond hem vandaag een heel goede wedstrijd spelen. Normaal gesproken schiet Sven die bal binnen. Helaas deed hij dat nu even niet.”
Vertrouwen in Kovar
Ook over doelman Matej Kovar was Bosz positief. “Ik heb altijd gezegd dat hij een heel goede keeper is. Dat valt nu misschien meer op, omdat hij belangrijke reddingen had. Op de afsluitende training maandag keepte hij ongelooflijk goed. We zeiden nog: hopelijk heeft hij niet al zijn kruit verschoten. Dat had hij duidelijk niet, want vandaag deed hij het weer.”
“We hebben goed gespeeld”
Ook in de kleedkamer deelde Bosz zijn eerlijke gevoel. “Ik heb meteen gezegd dat ik vind dat we goed gespeeld hebben. Dat we in dit stadion durfden te voetballen en van achteruit hebben opgebouwd. Het is jammer dat we ons niet hebben beloond.”


Laatst bijgewerkt : 14 okt 2026 - 0:14